kyk yurtları

Üniversite Yurtları KYK ya Bağlanacak mı?

Özel Üniversite yurtları da Kyk ya mı bağlanıyor?
GENÇLİK ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmayla, devlet üniversitelerine ait yurtlar önümüzdeki aylarda tek çatı altında olacak.

YÖK de, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine rektörlere yazı göndererek devlet üniversiteleri tarafından işletilen yurtların KYK’ya (Kredi Yurtlar Kurumu) devredilmesi konusunda görüş bildirmelerini istedi. Çalışmanın gerekçesi ise, “Üniversite öğrencilerine hizmetlerin tek elden verilmesi ve tüm yükseköğrenim öğrencilerinin aynı standarttaki hizmetlerden yararlanması” olarak açıklandı.

BOGAZİÇİ İTİRAZ ETTİ

KYK Yurt Ücretleri 2014-2015

2014 kyk yurtkur yurt ücretleri ne kadar,kyk yurt ücreti 2013 ne kadar,kyk yurt ücreti nasıl ödenecek,kyk yurtları 2014-2015

KYK Yurtlarında kalan öğrenciler her yıl yeniden belirlenen yurt ücretini ödemek zorundadır.
Ayrıca öğrenciler yurda girerken KYK Yurtları için belirlenen depozituyu yatırmak zorundadırlar.

KYK Yurt Ücreti ve Depozito İşlemleri :

Yurtlarda ücret ödenerek barınılır. Yurdun fiziki yapısı ve barındırma durumuna göre farklı yurt ücreti de alınabilmektedir.

KYK Yurt Ücreti Ne Zaman ve Nasıl Ödenecektir?

• Yurt ücretleri, yurt müdürlüklerince öğrencinin barındığı yurttan veya T.C. Ziraat Bankası aracılığıyla tahsil edilir.

• Ücretler aylık olarak ayın son iş günü saat 14.00'a kadar ödenir

Kyk Yurt Ücretleri 2014-2015


KYK kredi yurtlar kurumu 2014 eğitim yılı yurt ücretleri,kyk yurt aidatları ,kyk yurt ücreti 2014 ne kadar?kyk yurt ücreti nedir?

Yurt ücreti; yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında öğrenciden alınan paradır. Farklı (yüksek) yurt ücreti, genel ücrete tabi yurtlarımıza oranla fiziki yapı ve/veya donanımda farklılıklar bulunan yurtlarda barınma ve diğer hizmetler karşılığında alınan paradır.

Ağlasun MYO, KYK'dan Yurt Yapmasını Bekliyor

Burdur'un Ağlasun ilçesinde 2002 yılında hizmete açılan meslek yüksekokulunun (MYO)öğrenci sayısı 6 yılda inanılmaz oranda arttı.

67 öğrenci ile eğitime başlayan MYO'da bu yıl bin 500 öğrenci alınması hedefleniyor. Yeni bölüm arayışlarına girildiği okulda en büyük sıkıntı barınma. Bu konuda ilçe halkı tarafından daha fazla desteklenmesini isteyen MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Salih Ceylan, "Öğrencilerimiz özellikle konut yetersizliğine bağlı olarak artış gösteren kiralardan yakınıyor, Kredi Yurtlar Kurumu(KYK)'dan yurt bekliyoruz." dedi. Ceylan, ilçe halkından da öğrencilere yönelik yatırımlar yapmasını ve kiralar konusunda yardımcı olmalarını istedi.
M. ALI BÜLBÜL/zaman

Son yorumlar

İçeriği paylaş