kyk kredi sonuçları

KYK Burs / Kredi Sonuç Sorgulama 2014

KYK Burs ve kredi sonucu sorgulama için tıkla

kyk ana sayfa www.kyk.gov.tr

2014-2015 yılı kyk burs ve kyk kredi başvuru sonuçları,burs sonuç sorgulama sayfası aralık 2014 te yurtkur tarafından burs ve kredi sonuçları açıklandıgında aktif olacaktır..
ilk günlerde yogunluktan sayfaya ulaşamazsanız kyk ana sayfasına bakınız

Kredi yurtlar kurumuna kredi ve burs için başvuru yapan yurtdışında ve yurtiçinde eğitim gören öğrenciler burs ve kredi başvuru sonuçlarına buradan bakabilir

KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı

Kyk kredi yurtlar kurumuna burs ve kredi için yapılan başvurular sonuçlandı..ve sonuçlar açıklandı..

150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye ise öğrenim kredisi tahsisi yapıldı.

SONUÇLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 2012-2013 öğretim dönemine ilişkin burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçlarını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Hasan Albayrak, bu yıl 150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye öğrenim kredisi tahsisi yapıldığını duyurdu.

Albayrak, "Burs alan öğrenci sayısı almaya devam edenlerle birlikte 432 bin 572'ye, burs ve öğrenim kredisi alanların toplamı 1 milyon 304 bin kişiye ulaşmıştır." dedi.

Burs ve Kredi Sonuçları 15 Aralık'ta Açıklanıyor

Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları 15 Aralık tarihinden itibaren www.kyk.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

Katkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına katkı kredisi tahsisi yapılırken, sonuçlar TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek. Öğrencilerin taahhüt senetlerini 15 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirerek Yurtkur'un bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edebilecekleri belirtildi.

Burs ve Katkı Kredisi Başvurusu Sonuçları 15 Aralık'ta Açıklanacak

Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları 15 Aralık tarihinden itibaren www.kyk.gov.tr internet adresinden açıklanacak. Katkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına katkı kredisi tahsisi yapılırken, sonuçlar TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

Son yorumlar

İçeriği paylaş