kyk kredi sonuçları

2014 Kyk Burs Sonuçları Açıklanıyor Tıkla Sonuçları Öğren

Kyk Burs Sonuçları Tıkla Öğren

Binlerce öğrenci yurtkur tarafından verilecek burs ve kredi için sonuçları bekliyor..Temmuz ayında başlayıp Eylül ayı sonunda başvuruları tamamlanan kyk burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanıyor?burs kredi sonuçlarının açıklanmasına dakikalar kaldı..

kyk ana sayfa için tıklayın

Kyk Burs Sonuçları Sorgulama Tc ile 2014

Burs Sorgulama Öğrencilerin heyecan ve merakla beklediği kyk burs ve kredi başvuru sonuçları önceki senelerde kasım ayında açıklanmıştı..bu sene de geçen sene oldugu gibi 26 kasım 2013 te sonuçların açıklanması beklendi ancak yurtkur sonuçların Aralık ayı içinde açıklanacagını duyurdu..

KYK ya 2013-2014 eğitim yılında burs ve öğrenim kredisinden faydalanmak için başvuru yapan 661 bin 742 öğrencinin başvuru sonuçları 2013 Aralık ayının ikinci haftası 15 aralık pazar gün açıklanacak..ilk burs ödemeleri ise ocak 2014 te yatırılacak..

2013-2014 kyk burs sonuçları için tıklayın

Yurtkur Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor 2014

2013-2014 eğitim öğretim yılında verilecek burs ve kredi için gözler kyk dan gelecek açıklamada.. önceki senelerde kasım aralık sonlarından açıklanan burs ve kredi sonuçları bu sene erken açıklanacak mı merakla bekleniyor..Bakan Suat kılıç ilk defa burs alacakların 2014 ocak ayında burslarını alabileceklerini söylemişti..

Bakan Suat kılıç merakla bekleyen öğrencilere müjdeyi verdi..burs sonuçları 15 aralık 2013 pazar gün saat 11.30 da açıklanıyor..kyk burs ve kredi sonuçları açıklandıgında kyksonuclari.com da burs ve kredi başvurularınızın sonuçlarını anında öğrenebilirsiniz..sonuçlar açıklandıgında sonuç sorgulama ekranı aktif olacaktır..

Kyk Burs Sonuçları 2014-2015

2014-2015 yurtiçi Kyk Burs Sonuçları için buraya tıklayınız

Yurt İçinde Yüksek Öğrenim Gören Öğrenciler Burs/Kredi Sonuçlarını öğrenme işlemini yukardaki linke tıklayarak yapabilirler

2014-2015 Kyk yurtdışı Burs sonuçları için buraya tıklayın

Yurtdışında Öğrenim Gören Öğrenciler Burs/Kredi Sonuçlarını yukarıdaki linke tıklayarak öğrenebilirler

KYK Kredi Sonuçları 2014-2015

KYK Kredi Sonuçları Öğrenmek için buraya tıkla

2014-2015 yılı kyk burs ve kyk kredi başvuru sonuçları,kredi sonuç sorgulama sayfası aralık 2014 te yurtkur tarafından burs ve kredi sonuçları açıklandıgında aktif olacaktır..
ilk günlerde yogunluktan sayfaya ulaşamazsanız kyk ana sayfasına bakınız

Kredi yurtlar kurumuna öğrenim kredisi için başvuru yapan yurtdışında ve yurtiçinde eğitim gören öğrenciler kyk kredi başvuru sonuçlarına buradan bakabilir

kyk ana sayfa kyk.gov.tr

KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı

Kyk kredi yurtlar kurumuna burs ve kredi için yapılan başvurular sonuçlandı..ve sonuçlar açıklandı..

150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye ise öğrenim kredisi tahsisi yapıldı.

SONUÇLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 2012-2013 öğretim dönemine ilişkin burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçlarını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Hasan Albayrak, bu yıl 150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye öğrenim kredisi tahsisi yapıldığını duyurdu.

Albayrak, "Burs alan öğrenci sayısı almaya devam edenlerle birlikte 432 bin 572'ye, burs ve öğrenim kredisi alanların toplamı 1 milyon 304 bin kişiye ulaşmıştır." dedi.

Burs ve Kredi Sonuçları 15 Aralık'ta Açıklanıyor

Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları 15 Aralık tarihinden itibaren www.kyk.gov.tr internet adresinden açıklanacak.

Katkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına katkı kredisi tahsisi yapılırken, sonuçlar TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek. Öğrencilerin taahhüt senetlerini 15 Aralık 2011-31 Ocak 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç için para ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirerek Yurtkur'un bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edebilecekleri belirtildi.

Burs ve Katkı Kredisi Başvurusu Sonuçları 15 Aralık'ta Açıklanacak

Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları 15 Aralık tarihinden itibaren www.kyk.gov.tr internet adresinden açıklanacak. Katkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına katkı kredisi tahsisi yapılırken, sonuçlar TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

Son yorumlar

İçeriği paylaş