kyk burs sonuçları

Kyk Burs Kredi Sonuçları Açıklandı,2014 Kyk burs Miktarları Ne Kadar Olacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 1 Ocak 2014'ten itibaren burs ve kredi miktarlarının artırılacağını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Ocak 2014'ten itibaren lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine verilecek burs ve kredi miktarlarının artırılacağını söyledi. Buna göre, lisans öğrencileri 300, yüksek lisans öğrencileri 600, doktora öğrencileri 900 lira burs veya kredi alacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda (KYK) kalan öğrencilerin yemek katkı payı da 220 liraya çıkarılacak.

2013 -2014 Kyk Burs Sonuçları Haftasonu Açıklanıyor

Yurtkur da 2014 yılı değerlendirmeleri toplantısı yapıldı ve sona erdi..

Bu günlerde özellikle burs ve kredi sonuçlarıın açıklanmasını 4 gözle bekleyen öğrencilerin gözleride yurtkurda..Gençlik ve spor bakanı Suat kılıç öğrencileri sevindirecek haberi bu gün yazılı olarak dyurdu

Daha önce ilk olarak kyksonuclari.com sitemizden duyurduğumuz kyk burs ve kredi sonuçlarıın başbakan tarafından açıklanacağını bakan Suat kılıç yineledi ve bu sefer tarihide net olarak söyledi

Merakla beklenen Kyk burs ve kredi sonuçları bu hafta sonu başbakan Recep Tayyip erdoğan ve bakan Suat kılıç tarafından açıklanacak..

bakan suta kılıç haberi şu sözlerle duyurdu..

Kyk Burs Sonuçları Sorgulama Tc ile 2014

Burs Sorgulama Öğrencilerin heyecan ve merakla beklediği kyk burs ve kredi başvuru sonuçları önceki senelerde kasım ayında açıklanmıştı..bu sene de geçen sene oldugu gibi 26 kasım 2013 te sonuçların açıklanması beklendi ancak yurtkur sonuçların Aralık ayı içinde açıklanacagını duyurdu..

KYK ya 2013-2014 eğitim yılında burs ve öğrenim kredisinden faydalanmak için başvuru yapan 661 bin 742 öğrencinin başvuru sonuçları 2013 Aralık ayının ikinci haftası 15 aralık pazar gün açıklanacak..ilk burs ödemeleri ise ocak 2014 te yatırılacak..

2013-2014 kyk burs sonuçları için tıklayın

Başbakanlık Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2014

2013-2014 yılında kyk ya başbakanlık bursu için başvuru yapan öğrencilerin gözleri yurtkur dan gelecek açıklamaya çevrildi..

Özellikle kyk tarafından verilen karşılıksız ve geri ödemesiz olarak başarılı öğrencilere verilen başbakanlık bursu sonuçları heyecanla ve merakla bekleniyor..

2013-2014 burs kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?
KYk nın başbakanlık bursu ve kredi sonuçlarını 2013 Aralık ayının 2. haftası açıklanacağı kesinleşti..Suat kılıç tarafından verilen müjdeli haberde ise net olarak 15 aralık 2013 pazar gün açıklanagı kesinleşti..burs kredi sonuçları bugun 11.30 da açıklanıyor

peki burs kazanan öğrenciler ilk burslarını ne zaman yatacak?

Yurtkur Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor 2014

2013-2014 eğitim öğretim yılında verilecek burs ve kredi için gözler kyk dan gelecek açıklamada.. önceki senelerde kasım aralık sonlarından açıklanan burs ve kredi sonuçları bu sene erken açıklanacak mı merakla bekleniyor..Bakan Suat kılıç ilk defa burs alacakların 2014 ocak ayında burslarını alabileceklerini söylemişti..

Bakan Suat kılıç merakla bekleyen öğrencilere müjdeyi verdi..burs sonuçları 15 aralık 2013 pazar gün saat 11.30 da açıklanıyor..kyk burs ve kredi sonuçları açıklandıgında kyksonuclari.com da burs ve kredi başvurularınızın sonuçlarını anında öğrenebilirsiniz..sonuçlar açıklandıgında sonuç sorgulama ekranı aktif olacaktır..

2014 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2013 2014 yılı üniversite öğrencileri için Kredi/Burs Başvuruları(yurt içi ve yurt dışı) 29 Temmuz 2013 tarihinde başlayacak..Kyk kredi yurtlar kurumuna burs ve kredi almak için başvuru yapan öğrencileirn burs başvuru sonuçları,kredi başvuru sonuçları ise 2013 2014 eğitim öğretim yılı başladıktan sonra açıklanacak

Milyonlarca üniversite öğrencisinin merakla beklediği burs sonuçları ne zaman açıklanıyor. kyksonuclari.com olarak Bize defalarca bu yönde gelen sorulara hep Kasım -Aralık ayında açıklanacak diye cevap vermiştik..yurtkurdan yapılan açıklamada geçen sene 26 kasım da açıklanan burs ve kredi sonuçlarının bu sene aralık ayının 2. haftası açıklanacagı duyuruldu..

KYK Burs / Kredi Sonuç Sorgulama 2014

KYK Burs ve kredi sonucu sorgulama için tıkla

kyk ana sayfa www.kyk.gov.tr

2014-2015 yılı kyk burs ve kyk kredi başvuru sonuçları,burs sonuç sorgulama sayfası aralık 2014 te yurtkur tarafından burs ve kredi sonuçları açıklandıgında aktif olacaktır..
ilk günlerde yogunluktan sayfaya ulaşamazsanız kyk ana sayfasına bakınız

Kredi yurtlar kurumuna kredi ve burs için başvuru yapan yurtdışında ve yurtiçinde eğitim gören öğrenciler burs ve kredi başvuru sonuçlarına buradan bakabilir

KYK Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı

Kyk kredi yurtlar kurumuna burs ve kredi için yapılan başvurular sonuçlandı..ve sonuçlar açıklandı..

150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye ise öğrenim kredisi tahsisi yapıldı.

SONUÇLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (YURTKUR), 2012-2013 öğretim dönemine ilişkin burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçlarını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Hasan Albayrak, bu yıl 150 bin öğrenciye burs, 403 bin öğrenciye öğrenim kredisi tahsisi yapıldığını duyurdu.

Albayrak, "Burs alan öğrenci sayısı almaya devam edenlerle birlikte 432 bin 572'ye, burs ve öğrenim kredisi alanların toplamı 1 milyon 304 bin kişiye ulaşmıştır." dedi.

Burs ve Katkı Kredisi Başvurusu Sonuçları 15 Aralık'ta Açıklanacak

Burs, öğrenim ve katkı kredisi değerlendirme sonuçları 15 Aralık tarihinden itibaren www.kyk.gov.tr internet adresinden açıklanacak. Katkı kredisi almak için müracaatta bulunan öğrencilerin tamamına katkı kredisi tahsisi yapılırken, sonuçlar TC kimlik numaraları girilerek öğrenilebilecek.

Son yorumlar

İçeriği paylaş